Lebo Mädveď je nezvyčajný projekt, ktorý kombinuje dizajn, technológie a vzdelávanie. Táto iniciatíva je zameraná na tvorbu vzdelávacích hier, ktoré nie len inšpirujú, ale aj zábavne učia. Za projektom stoja kreatívni umelci, inovátori a technickí nadšenci, ktorí sa rozhodli vytvoriť niečo jedinečné.
Zakladateľom a vedúcou osobnosťou projektu Lebo Mädveď je Juraj Horňák. Je nielen ideovým tvorcom tohto projektu, ale aj šéfom celého tímu. Erika Beňuška zabezpečuje prevádzku, administratívu, objednávky, správu webu a marketing projektu. Patrik Olejňák je technický génius a je tiež zodpovedný za prototypy produktov.
Zdroj: Lebo Mädveď.
Prečo? Lebo Mädveď
Projekt Lebo Mädveď spojil svoje znalosti s modernými technológiami a tak vznikli neobyčajné výrobky. Tím za projektom je zvyknutý pracovať s laserovou rezačkou a využíva hlavne MDF materiál. MDF (z angličtiny medium density fibreboard = drevovláknitá doska strednej hustoty ) je prírodný materiál vytvorený z drevených vlákien spojených voskom a živicovým spojivom lisovaným do dosky. Práve vďaka jeho výrobe bez použitia lepidiel ho radíme medzi prírodné materiály. Vďaka svojej kompaktnej štruktúre sa navyše doska dobre tvarovo opracováva.
Proces tvorby vzdelávacích hier začína v počítači, kde sa sami vývojári púšťajú do návrhov. Potom nasleduje fáza vytvárania prototypov, ktoré sa starostlivo zdokonaľujú. Keď je produkt dokonalý, tvorcovia spolupracujú s firmou 4frommedia, ktorá disponuje všetkými potrebnými strojmi na výrobu produktov. Výsledné súčiastky sú potom ručne čistené a skladané v dielni Lebo Mädveď. Krabičky sú navrhnuté tak, aby sa dokonale dopĺňali bez použitia akýchkoľvek lepidiel či spojovacích prvkov.
Lebo Mädveď nie je len o hraní hier, ale o skúmaní nových spôsobov učenia a o inovácii. Ich vzdelávacie hry sú viac než len zábavou – sú nástrojom, ktorý inšpiruje a učí budúce generácie.
Zdroj: Lebo Mädveď.
Hry s históriou a myšlienkou, ale aj hry na mieru
Nakoľko sú zakladatelia tejto firmy kreatívni ľudia, radi vytvárajú okrem cenovo dostupných hier aj produkty s experimentálnejším a unikátnym dizajnom. Pri tvorbe takýchto kúskov spolupracujú s remeselníkmi z celého Slovenska. Preto ak by ste chceli vytvoriť úplne nový dizajn, ktorý bude odrážať vašu osobnosť, alebo štýl, neváhajte ich kontaktovať cez tento formulár.
Zdroj: Lebo Mädveď.
Medzi klasickými hrami ako sú napríklad puzzle, alebo pexeso nájdete aj hru inšpirovanú antickou Mezopotámiou. Pôvodná hra s názvom „Kráľovská hra mesta Ur“ je jedna z najstarších hier na svete, a objavená bola začiatkom 20. storočia v kráľovskej hrobke. Hra bola populárna na Blízkom Východe a hráči verili, že im dokáže odhaliť ich osud. Game of Ur od Lebo Mädveď je týmto nálezom inšpirovaná a vo svojich pravidlách spája ako taktiku, tak aj šťastie hráča.
Lebo Mädveď má aj svoju appku
Lebo Mädveď v minulom roku predstavil aplikáciu, ktorá umožňuje jej používateľom spoznávať krásy Slovenska a Vysokých Tatier. Funguje na princípe vzdelávania pomocou hry.
V rámci tejto aplikácie budete môcť virtuálne preskúmať Tatry i celé Slovensko. Mapy si budete môcť prispôsobiť a priblížiť, aby ste mohli študovať všetky detaily. V aplikácii sa nachádza množstvo informatívnych kariet o slovenských regiónoch, krajinách, riekach, národných parkoch, chránených územiach a mnohých iných zaujímavých lokalitách. A aby ste si mohli takéto načerpávanie informácií spríjemniť, aplikácia obsahuje dve vzdelávacie hry, ktoré vám umožnia testovať a rozširovať svoje vedomosti. Prípadne človek môže vyskúšať šťastie v kvíze, kde je vždy 10 náhodne vybraných otázok zo všetkých obsiahnutých informácií.
Zdroj: Lebo Mädveď.
Ich edukačné pomôcky nachádzajú svoje miesto aj v niektorých slovenských základných školách. Okrem toho, že produkty kúpite v e-shope, zakladatelia Lebo Mädveď sa snažia predstaviť verejnosti svoje produkty aj prostredníctvom rôznych udalostí a trhov, kde má každý príležitosť vyskúšať hry a otestovať tak svoje vedomosti.